مدیریت مالی

حاشیه سود

حاشیه سود

حاشیه ی سود چیست؟

 

کسب و کارها و اشخاص در سراسر جهان، فعالیت های اقتصادی را با هدف سوددهی انجام می دهند. با این حال، اعداد مطلق – مانند X میلیون دلار ارزش فروش ناخالص، Y هزار دلار هزینه های کسب و کار یا Z دلار درآمد – نمی توانند معیاری شفاف و واضح برای سوددهی یک سازمان و عملکرد آن باشد.

معیار های متنوعی برای سنجش درآمدها یا زیان های یک کسب و کار وجود دارد، که محاسبه ی عملکرد یک سازمان در بازه های زمانی مختلف، یا مقایسۀ آن با رقبا را آسان می کند.

 

تصمیم گیری مالی

تصمیم گیری مالی

تصمیم گیری سرمایه گذاری


یکی از مهمترین کارکردهای مالی، تخصیص هوشمندانه سرمایه به داراییهای بلند مدت است. این فعالیت به عنوان بودجه ریزی سرمایه نیز شناخته می شود. تخصیص سرمایه در آن دارایی های بلند مدت مهم است تا حداکثر بازده در آینده کسب شود. در زیر دو جنبه تصمیم سرمایه گذاری وجود دارد:

بازده حقوق سهامداران

بازده حقوق سهامداران

بازده حقوق صاحبان سهام به چه معناست؟

 

بازده حقوق صاحبان سهام، معیاری برای سنجش عملکرد مالی بوده که از تقسیم درآمد خالص بر ارزش سهام به دست می آید. بدلیل آنکه ارزش سهام شرکتها با ارزش دارایی منهای بدهی های آن برابری می کند،...

 

رکودها و پریشانی های اقتصادی

رکودها و پریشانی های اقتصادی

رکودها و پریشانی های اقتصادی خیلی هم بد نیستند

 

با تمام ترس، درد و تردیدهایی که به وجود می آورند، رکودها و پریشانی ها بخشی طبیعی از چرخۀ اقتصاد می باشند. ما در این بخش به بررسی تاثیر رکود و پریشانی اقتصادی بر بدنه ی جامعه و اینکه چگونه بوجود می آیند خواهیم پرداخت.

 

گردش موجودی

گردش موجودی

گردش موجودی کالا چیست؟


گردش موجودی، نسبتی است که نشان می دهد شرکت چند بار در طی مدت معینی موجودی کالا را فروخته و جایگزین کرده است. سپس یک شرکت می تواند روزهای دوره را با فرمول گردش موجودی تقسیم کند تا روزهای لازم برای فروش موجودی را به صورت دستی محاسبه کند. محاسبه گردش موجودی می تواند به مشاغل کمک کند تا در مورد قیمت گذاری، تولید، بازاریابی و خرید موجودی جدید تصمیمات بهتری بگیرند.

 
1 2  >>  
درخواست تنظیم جلسه حضوری
لطفا جهت تنظیم جلسه حضوری فرم زیر را تکمیل فرمائید . بخش اداری در اولین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت و جلسه حضوری تنظیم میگردد.

این فیلد الزامی است.

این فیلد الزامی است.

این فیلد الزامی است.

این فیلد الزامی است.

کد جدید