مشاوره تامین مالی

کلیه سازمان ها اعم از شرکتهای تولیدی، بازرگانی و خدماتی نیاز به منابع مالی جهت انجام خرید های خارجی و داخلی، تامین مواد اولیه تولید، تامین سرمایه در گردش، تامین ماشین آلات خط تولید، تامین تجهیزات اداری و ... دارند.

لذا نیاز به تامین منابع مالی و داشتن خط اعتباری جزو ضروری ترین مواردی است که مورد توجه مدیران هر سازمانی بوده و لذا بسته به نوع فعالیت و میزان نیاز خود اقدام به تامین مالی می نمایند.

 همچنین تامین منابع مالی باید به موقع انجام گردد تا سازمان با بحران مواجه نشده تا بتواند نیازهای خود را تامین نماید.

طرح توجیهی

طرح توجیهی

طرح توجیهی

 

طرح توجیهی (به انگلیسی: Feasibility Study Report) گزارشی که توجیه پذیری یک طرح را در ابعاد مختلف از قبیل بازار، مالی و فنی مورد بررسی و مطالعه قرار می دهد، طرح توجیهی نام دارد.

 

بخش‌های طرح توجیهی را می‌توان به صورت زیر شرح داد:

1- تجزیه و تحلیل مالی یا Financial Analysis: به منظور بررسی و آنالیز ابعاد مختلف مالی و سودآوری طرح توجیهی صورت می‌گیرد.

2- مطالعه بازار یا Market Study: که در آن ابعاد مختلف بازار محصولِ طرح توجیهی بررسی می‌شود. این ابعاد عبارتند از کمبود، بازار هدف، عرضه، تقاضا و …

3- توجیه‌پذیری فنی یا Technical Feasibility: به منظور بررسی ابعاد فنی طرح توجیهی همچون فناوری، ظرفیت، محل اجرا، ماشین آلات و تجهیزاتِ تولید و ساختار اجرایی طرح انجام می شود.

در ارائه ی طرح توجیهی توجه به نکات و ...

 

 

تامین سرمایه در گردش

تامین سرمایه در گردش

سرمایه در گردش

 

سرمایه در گردش چیست؟

سرمایه در گردش، همچنین به عنوان سرمایه در گردش خالص (NWC) شناخته می شود، تفاوت بین دارایی های جاری یک سازمان مانند پول نقد، حساب های دریافتنی و موجودی مواد اولیه و کالاهای نهایی و بدهی های جاری آن از قبیل حساب های قابل پرداخت میباشد.


سرمایه در گردش معیار نقدینگی سازمان، کارایی عملیاتی و سلامت مالی کوتاه مدت آن است. اگر ...

تامین مالی و خط اعتباری

تامین مالی و خط اعتباری

خط اعتبار (LOC)

 

خط اعتباری چیست؟

خط اعتبار، توافقی بین یک بنیاد مالی معمولا "بانک و مشتری" است که حداکثر وام قابل برداشت توسط مشتری را بنیانگذاری می کند. خط اعتباری منبع پرداخت وام به سازمان های دولتی و خصوصی از طرف بانکها یا سایر نهادهای مالی می باشد. 

خطوط اعتباری به چندین شکل می تواند اتفاق بیافتد که ...

 

 
درخواست تنظیم جلسه حضوری
لطفا جهت تنظیم جلسه حضوری فرم زیر را تکمیل فرمائید . بخش اداری در اولین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت و جلسه حضوری تنظیم میگردد.

این فیلد الزامی است.

این فیلد الزامی است.

این فیلد الزامی است.

این فیلد الزامی است.

کد جدید