حسابداری اموال، انبار و فروش

حسابداری اموال، انبار و فروش

حسابداری اموال‌‌، انبار و فروش

حسابداری اموال، انبار و فروش بخش مهمی از حسابداری بشمار می رود. بدین معنی که بخش مهمی از دارایی های صاحبان سهام در این بخش مورد بررسی و توجه قرار دارد. لذا نحوه ی برخورد با این نوع حسابداری از اهمیت بالایی برخوردار است. لازم بذکر است بخش اموال و انبار و فروش برای صاحبان سهام و استفاده کنندگان داخلی حائز اهمیت بوده و هم برای استفاده کنندگان خارج از سازمان یا همان برون سازمانی مهم می باشد.

اموال بطور کلی مجموعه ی داراییهای ثابت یک سازمان است. اموال بخش مهمی از داراییهای ثابت سازمان ها بوده و با توجه به نوع سازمان یا فعالیت آن تنوع اموال بسیار متفاوت و محافظت از اموال جزو وظایف اشخاصی قرار دارد که به آنها جمعدار اموال لقب داده می شود. حسابداری اموال در استانداردهای حسابداری شماره ۱۱ بطور کامل و جامع در مورد آن صحبت نموده و از این منظر مشمول اهمیت بالایی است. در این استاندارد از مفاهیمی از قبیل ارزش منصفانه، ارزش باقیمانده، ارزش اقتصادی‌، دارایی واجد شرایط، استهلاک و ... استفاده شده است که الزمات تعیین شده در این استاندارد برای کلیه سازمان الزامی می باشد.

موجودی مواد و کالا بخش عمده از دارایی های یک سازمان محسوب می شود که در استانداردهای حسابداری شماره ۸ بطور مفصل در مورد نحوه ی نگهداری حساب موجودی مواد و کالا در انبار و نحوه ی قیمت گذاری کالاهای موجود در انبار و ... بطور مبسوط شرح داده شده است.

نحوه ی قیمت گذاری کالا ها در گزارش سود و زیان پایان دوره تاثیر مستقیم داشته لذا رعایت این استاندارد الزامی برای کلیه سازمان ها که با موجودی مواد و کالا در ارتباط هستند محسوب می شود. در حقیقت مدیریت ورود و خروج کالا، نحوه ی سفارش گذاری کالا، رزرو موجودی ها و انبار گردانی جزو موارد مهم و ضروری کنترل حسابداری انبار و فروش محسوب می شود.

از طرفی سیستم فروش، سیستمی است که ارتباط مستقیم با بخش انبار دارد. بدین مفهوم که این بخش با استفاده از اطلاعات موجود در سیستم انبار می تواند پاسخگوی نیاز مشتریان بوده و این ارتباط بسیار حیاتی و مهم می باشد. چرا که در صورت عدم درج اطلاعات صحیح در سیستم انبار از نظر تعدادی و ریالی می تواند دریک سازمان فاجعه آفرین باشد.

 

لذا، شرکت گروه مشاوران مدیریت فرایند نگر هوشمند، با استفاده از کادری مجرب و کارآزموده برای اجرا و پیاده سازی فرایند نگهداری اموال و دارایی های ثابت و همچنین فرایند موجودی مواد و کالا بصورت کاملا تخصصی در این فرایند کنار شما می باشد.

درخواست تنظیم جلسه حضوری
لطفا جهت تنظیم جلسه حضوری فرم زیر را تکمیل فرمائید . بخش اداری در اولین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت و جلسه حضوری تنظیم میگردد.

این فیلد الزامی است.

این فیلد الزامی است.

این فیلد الزامی است.

این فیلد الزامی است.

کد جدید